O autorze
Przedsiębiorca, coach, mentor trochę niepasujący jednak do typowego obrazu biznesmena. Miłośnik sukcesu zarówno w sferze biznesu, jak i w sferze osobistej. Spełniony, szczęśliwy autor książki „Bogiem a prawdą”, która podpowiada, jak używać serca w biznesie i w życiu. Entuzjasta ciągłego rozwoju i zaufania do ludzi.

Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu

„Nie wiem kiedy jest najlepszy moment na zmiany…” – usłyszałem dzisiaj strzępy przypadkowej rozmowy w kawiarni. „Nie ma takiego momentu!” – chciałem wstać i odpowiedzieć nieznajomemu - każda chwila jest po prostu odpowiednia na to, aby rozpocząć ten proces.

To co najtrudniejsze w zmianach, to ich początek czyli wyjście ze strefy komfortu - przestrzeni znanej i przez to dającej często złudzenie bezpiecznej. Na tym etapie większość z nas oblewa egzamin każdego roku np. z tzw. postanowień noworocznych. A potem znajdujemy setki wymówek i za rok budujemy identyczną listę z deklaracjami: zrobię to, wyjadę tam, zmienię to. Nie szkoda czasu? Pewnie, że tak!

Jeśli wracasz z urlopu z przemyśleniami i wypoczętą głową – moment na zmiany jest wręcz idealny. Sukces odniesiesz wtedy, kiedy sam poszukasz okoliczności, które odpowiadają Tobie albo sam je sobie wykreujesz. Słuchając kolejnych strzępków rozmów dobiegających z sąsiedniego stolika, przypomniałem sobie moje początki w biznesie. Otóż panowie siedzący nieopodal z nieskrywaną zazdrością wspominali wspólnych znajomych, którzy, jak to określili, „mieli szczęście i wstrzelili się 20 lat temu idealnie w biznes”. Znowu chciałem się włączyć do rozmowy i zapytać: „A czym w tamtym czasie były ograniczone Wasze możliwości?” Bo na pewno nie wiekiem.

Z doświadczenia wiem, że nikt się nie wstrzeliwuje w biznes, i że sukces nie jest dziełem przypadku. Sukces jest efektem podejścia do życia. Sukces w biznesie, to efekt najczęściej dużego kawałka życia, wysiłku który konsekwentnie przez lata wkładamy w to co robimy. To wypadkowa pasji, pracy i energii włożonej w każde przedsięwzięcie.


W moim życiu nic mi się nie „udało”. Nie lubię tego określenia bo sugeruje przypadkowość. W życiu się nic nie udaje, wszystko trzeba wypracować. Liczenie na to, że będę miał szczęście i ono samo do mnie przyjdzie, kiedyś, gdzieś… to niepraktyczna mrzonka. A więc warto wykorzystać ostanie dni wakacji na odkrycie swojej pasji, zmiany które dadzą nam wewnętrzną energię i staną się ostatnią prostą do sukcesu.

„Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu” - pomyślenie o słowach Konfucjusza w ostatnich dniach urlopu może być idealnym i przełomowym momentem w życiu. Na kolejny nie warto czekać. Ten jest idealny.
Trwa ładowanie komentarzy...